Sosyal Medyada Biz}

Tesisat Yıkama Nedir? Tesisat Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ort. Okuma Zamanı:1 Dakika, 51 Saniye

Tesisat yıkama, zaman içerisinde peteklerde biriken kireç, toz ve tortu gibi maddelerden tesisatı arındırmak için uygulanan bir hizmettir. Tesisat yıkama işlemi sayesinde peteklerdeki su daha sağlıklı hale getirilmektedir. Bunun dışında tesisat yıkama işlemi sayesinde suyu daha tasarruflu kullanabilmek mümkündür.

Tesisat yıkama işleminde öncelikle makine havlupan ya da uygun görülen bir peteğe bağlanır. Daha sonra dairede bulunan petek sayısına göre peteklerin yarısı kapatılır yarısı açık kalır. Makineye kimyasal ilaç dökülmesi durumunda ise tesisat yıkama işlemine başlanır. Açıkta bulunan petekler 40 dakika da yıkanır. Bu yıkama işleminden sonra kapalı petekler açık, açık petekler kapalı duruma getirilerek diğer petekler yıkanır. Yıkama işlemi bittikten sonra kimyasal ayrıştırıcı ilaçlar ile tesisat komple tekrar yıkanır. Reglaj ayarı da yapıldıktan sonra kombi ve petekler çalışır duruma getirilir. Peki, tesisat yıkama işlemini hangi sıklıkla ve neden yaptırmak gerekmektedir?

Tesisat Yıkama İşlemi Neden ve Hangi Sıklıkla Yaptırılır?

Tesisat yıkama işlemi peteklerdeki suyun çok daha kolay ve iyi ısınabilmesi için mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Ev ve iş yeri sahipleri ısınmada problem yaşamamak ve en iyi şekilde ısınabilmek için, su ve ısınma giderlerinden tasarruf yapabilmek için, tesisat ömrünü uzatabilmek için tesisat yıkama işlemi yaptırmalıdır. Tesisat yıkama işlemi genellikle kış aylarına girmeden önce yapılmaktadır. Ancak tesisat yıkama işleminin kış aylarında da yapılmasında herhangi bir sakın bulunmamaktadır. 2-3 yılda bir kez tesisat yıkama işlemi yaptırmak petekleriniz ve tesisatınız için yeterli olacaktır. Peki, tesisatı yıkama uygulamaları yapılmazsa ne olur?

Tesisat Yıkama İşlemi Yapılmazsa Ne Olur?

Tesisat yıkama işlemi yapılmadığında aşağıdaki durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

  • Düzenli bir şekilde tesisat yıkama yapılmaması durumunda petekler beklenen ısıtmayı gerçekleştirmez.
  • Kombi en yüksek ayarına dahi getirilse gerekenden az ısıtma gerçekleşir ve faturada ekstra masraflar ortaya çıkar.
  • Tesisat yıkama işleminin düzenli olarak yapılmaması durumunda zamanla peteklerin içerisinde biriken tortular tesisatın bozulmasına neden olur.

Yukarıdaki durumlar ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka düzenli bir şekilde tesisat yıkama işlemi yaptırmalısınız.

Tesisat Yıkama İşleminde Profesyonel Hizmet

Tesisat yıkama işleminden ve yapılmaması durumunda karşılaşılabilecek olumsuz olaylardan bahsettik. Bu nedenle peteklerinizde ve tesisatınızda herhangi bir problem ile karşılaşmamak için profesyonel bir şekilde tesisat yıkama hizmeti veren firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Tıkanıklık Merkezi olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar İstanbul ve çevresinde kaliteli ve profesyonel tesisat hizmetleri vermekteyiz. Bu doğrultuda firmamız ile iletişime geçerek tesisat yıkama hizmetimiz hakkında bilgi alabilir ve tesisatlarınız da bir problem yaşamadan tesisat temizliğini yaptırabilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap
Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
02 Temmuz 2019
317 kez görüntülendi

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Et

Whatsapp

İletişim