Sosyal Medyada Biz}

Klozet Tıkanması Nasıl Açılır? Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Ort. Okuma Zamanı:6 Dakika, 28 Saniye

Klozet tıkanması nasıl açılır? – Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? sorusu ev ve iş yerlerinde klozet tıkanıklığı problemi yaşayan kişlerin sık sık sorduğu bir sorudur. Klozetler, ev ve iş yerlerinde en çok kullanılan mekanlardır Klozetler diğer tuvalet tiplerine göre daha konforlu bir seçenek olduğu için sık sık tercih edilmektedir.

Klozetin kişiler tarafından bu denli fazla kullanılması sık sık tıkanıklık sorun yaşanmasına sebep olmaktadır. Ancak klozet tıkanması nasıl açılır sorusunun cevabından önce klozetleriin neden tıkandığının nedenlerini açılmak gerekmektedir.

Kimyasal açıcılar ile tıkanmış klozet nasıl açılır ?

Klozet, organik kalıntılar sonucu ve ya çeşitli maddeler sonucu tıkandıysa yapı market ya da çeşitli büyük marketlerde bulabileceğiniz kimyasal klozet açıcılar sayesinde tıkanmış klozeti açabilirsiniz. Kimyasal açıcı; tuvalet kağıdı, çocuk bezi, hijyenik ped ya da sigara izmaritini eriterek klozetin açılmasını sağlayabilir. Kimyasal açıcıyı kullanırken mutlaka belirtilen talimatlara göre hareket etmenizi tavsiye ediyoruz. Temizlenen tuvaletler 1 gece bekletilmesi gerektiğinden banyo ya da tuvaleti kullanıma kapatın ve solumamaya özen gösterin.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer durum ise almış olduğunuz kimyasalları kullanırken hem kendinize hemde tuvalet gider borularına zarar verebilme gibi durum söz konusudur.

Evlerinizde kolayca bulabileceğiniz karbonat ve sirke ile tıkanmış klozet açma yöntemleri ;

 1. 1 çay bardağı yaklaşık 100 gram karbonat ya da kabartma tozu, 1 su bardağı sirke ve 1 lt sıcak suyu klozetin içine dökün. Klozet içinde köpürme meydana gelecektir. 1,5 -2,5 saat beklettikten sonra klozeti temizleyebilirsiniz. Sirke ve karbonat karışımı sadece organik olan cisimlerin erimesi için çözüm getirir.
 2. Klozet tıkanıklığına neden olan sert bir cisim ise doğal açıcılar veya kimyasal açıcılar işe yaramayacaktır. Eldiven, elbise askısı veya basınç pompasının işe yaramadığı durumlarda kesinlikle tesisatçı çağırmanız gerekmektedir.
 3. Klozet tıkanmasının önüne geçmek için klozetin içine hijyenik ped ya da çocuk bezi atmamalısınız, çocukların ve evcil hayvanlarınızın kolay erişimini engellemek için kapağını kapalı tutabilirsiniz. En sık karşılaşılan tıkanma problemlerinden biri de temizlik için kullanılan bezlerdir. Kirlenmiş temizlik suyunu dökerken kovanın içinde bez veya bez parçaları kalıp kalmadığını öncelikle kontrol ederek tıkanmanın önüne geçebilirsiniz.

Klozet tıkanıklığı açmak için kullanılan kimyasal

Klozet Neden Tıkanır?

Klozet tıkanıklıklarının akla gelen ilk nedeni tuvaletlere atılan peçete, ped gibi suda erimesi zor malzemelerdir. Ancak klozet tıkanıklığına sebep olan ve kişilere klozet tıkanması nasıl açılır sorusunu sorduran birçok sebep bulunmaktadır. Bu nedenleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

klozet tıkanması nasıl açılır
klozet tıkanması nasıl açılır ?
 • Temizlik için kullanılan vileda ve kovalarda biriken kirli suların klozete dökülmesi sonucunda suda bazı maddeler birikir ve bu maddeler klozeti tıkar.
 • Klozete dökülen suların içinde bazen yabancı cisimler unutulabilmektedir. Bu yabancı cisimler klozeti tıkamaktadır.
 • Yemek artıkları vb. unsurların klozete dökülmesi ve bu artıkların zaman içinde klozet giderini tıkaması,
 • Yağ vb. akıcı ama boru tıkayan özelliklere sahip sıvıların klozete dökülmesi sonrasında boruların tıkanması klozet problemlerinin ortaya çıkışına sebep olur.

Yukarıdaki sebeplerle tıkanan klozetin açılması işleminde ise pek çok farklı teknik kullanılabilmektedir.

Klozet Tıkanması Nasıl Açılır Sorusuna En Profesyonel Cevap

Klozet tıkanması nasıl açılır sorusunun cevabı aslında oldukça basittir. Ancak tercih edilecek yöntemin seçilmesi biraz zorlu bir süreçtir. Eğer evde kendi kendinize tıkanın klozetinizi açmaya çalışıyorsanız yanlış bir işlem sonucunda daha kötü olaylara sebep olabilirsiniz. Bu sebeple klozet tıkanması nasıl açılır sorusuna cevap bulmak için Tıkanıklık Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız kullandığı teknolojik ürünler ile sizlere en profesyonel ve en kaliteli klozet tıkanıklığı açma hizmeti sunmaktadır.

 

Su Kaçağı Tespiti İçin Sayfamızı Ziyaret Edip Kampanyamızdan Yararlanın..

Petek Temizliği İçin Sayfamızı Ziyaret Edip Kampanyamızdan Yararlanın..

Tuvalet Tıkanıklığı Açma İle İlgili Detayları Sayfamızda Bulabilirsiniz..

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Klozet Tıkanması Nasıl Açılır? Tıkanan Klozet Nasıl Açılır ?

Klozetler yanlış kullanım ya da gerektiğinden az yapılan temizlikten kaynaklı tıkanabilir. En çok rastlanan klozet tıkanması nedenlerini; gerektiğinden çok kullanılan tuvalet kâğıtlarının klozet içine atılması, atılması yanlış olan ped ve bebek bezleri, yanlışlıkla kovadan düşen toz bezleri, oyuncaklar, ıslak mendil, tarakta kalan saç yumakları olarak söyleyebiliriz. Klozetin tesisatçıya ulaşılamayacak bir zamanda tıkanması durumlarında ne yazık ki kendi imkânlarımızla sorunu gidermeye çalışırız. Maalesef evde yapılması gereken en sıkıcı işlemlerden biri diyebiliriz. Klozet tıkanması nasıl açılır ? ve tıkanan klozet nasıl açılır ? Sorusunu bir kaç yöntemle cevaplayalım.

Klozet tıkanması nasıl giderilir görelim | klozet tuvalet tıkanması nasıl giderilir?
Klozet Tıkanması Nasıl Giderilir

Tıkanıklığın nerede olduğu nasıl anlaşılır?

İlk yapılması gereken işlem sifonu 1 kez çekmektir. Sifonu kesinlikle birkaç kez çekmeyin. Aşırı birikmiş su açma işlemini zorlaştırır ya da taşmaya neden olur. Sifonu çekince su hızlıca yükselip ve geri gitmemiş ise tıkanıklık yakın bir mesafede demektir. Sifonu çekince su gidiyor fakat geri yavaş yavaş dolmaya başlıyor ise tıkanıklık uzak mesafeden oluşmuş demektir.

Tıkanmış klozet açma işlemleri; tıkanan klozet nasıl açılır ? Tıkalı Klozet Nasıl Açılır ?

Sifonu çekme işleminden sonra kollarınıza kadar uzun bir eldiven giyin. Daha sonra klozetin içine eldiven giymiş olduğunuz elinizi sokup yakın bir mesafede yabancı bir cisim ya da kalıntı var mı? yok mu? Kontrol edin. Varsa alıp, klozet teki su gidene kadar bekledikten sonra klozeti temizleyebilirsiniz.

Klozet Tıkanması Nasıl Giderilir İstanbul | Klozet tuvaleti tıkanması sorunu

– Eğer işlemi eliniz le yapmak istemiyorsanız el pompasıyla da klozeti açma işlemi uygulayabilirsiniz. Bu işlem için “tuvalet pompası” olarak satılan pompalardan temin etmelisiniz. Lavabo pompasıyla karıştırılmaması önemli. Pompayla işlem yapmanız için klozet içerisinde mutlaka su olmalıdır. Su azalmış ise yavaşça sıcak su dökmelisiniz.

Tıkanıklık uzak bir mesafede ise metal elbise askısı işinize yarayacaktır. Askının çengel kısmı olan yerini çıkartın. Ve ucuna gidere girebilecek kadar bez bağlayın. Bezi ileri geri ve dairesel hareketler uygulayarak kullanıp kanalı açabilirsiniz.

– Klozet kalıntı sonucuyla tıkalı ise marketlerde ya da nalburlarda bulabileceğiniz klozet açıcı ile açabilirsiniz.

Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri | Klozet | Tuvalet tıkanıklığı istanbulda sorun olmaktan çıkıyor

Karbonat ve sirkeyle de tıkanıklığı açmanız mümkün. Bunun için; 1 çay bardağı karbonat, 1 su bardağı sirke, 1 litre sıcak suyu klozete döküp 2-3 saat beklettikten sonra klozetinizi temizleme işlemi yapabilirsiniz. Bu yöntem saç vb. kalıntılardan kaynaklı tıkanmalar için kullanılmaktadır.

Tuvaletler giderleri genellikle, kullanılan pimaş boruların eğimsiz olarak monte edilmeleri dolayısı ile tıkanmaktadır. Bu konuda online olarak yayınlanmakta olan klozet tıkanıklığı açma video görüntüleri ile zaman kaybına uğramadan, hemen bir profesyonel ekip çağırmak en doğrusu olacaktır. Günümüzde tıkalı tuvaletleri açmak, teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde kırma işlemi yapılmadan teknolojik aletler ile sonuçlandırılmaktadır.

 Klozet Tıkanması Nasıl Açılır ? Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır ?

Klozet tıkanması nasıl açılır ve klozet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun cevabı profesyonel ekiplerce açılmalı olmalıdır. Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri tuvaletin daha fazla tıkanmasına neden olmakta ve kişilerin başına daha büyük işler açmaktadır. İnternette yayınlanmakta olan klozet tıkanıklığı açma video görüntüleri profesyonel ve alanında uzman ekipler tarafından yapılmadığı zaman olumsuz sonuçlar vermektedir.

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Giderilir ? Klozet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

 • Klozet tıkanıklığı nasıl giderilir sorusunu bir kaç adım ile cevaplayalım;
 • Öncelikle tıkanmanın sebebi araştırılır.
 • Sebebi bulunuduktan sonra müdahale için ekipmanlar hazırlanır.
 • Klozet tıkanıklığını gidermek için ekipmanlar ile müdahale edilir.
 • Müdahale sonucunda başarı elde edilmiş ise bol su verilip işlem tamamlanır.

Bu şekilde klozet tıkanıklığı açma yöntemleri ni uygulayarak Klozet Tıkanıklığı Nasıl Giderilir sorusuna cevap vermiş oluruz. Sorunumuzu çözebiliriz..

Klozet tıkanıklığı nasıl giderilir örnek görselle görüyoruz | Tıkanıklık çözümü istanbul

           Alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım diyen çok sayıda insan bulunmaktadır. Bu durumda kişiler pompa ya da lavabo açan kimyasallar kullanmak sureti ile, tuvaletleri daha tıkalı bir hale getirmektedirler. Alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım diyerek çevrelerinden fikir alan kişiler, aldıkları öneriler neticesinde, kostik tarzı kimyasalları kullanarak içerideki atık maddeleri eritmeye çalışırken, bir süre sonra boruların delinmesine neden olarak, her yerin kırılıp boruların değiştirilmesine neden olarak büyük maddi ve manevi zarara girmektedirler.

klozet tikanikligi acma yontemi gerekli malzemeler1

 Kamera ve Robot Farkı

Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri profesyonel ekipler eve çağrıldığında, kamera içeren sistemler ile ustaların boruların içerisini gözlemlemesi ile başlar. Klozet tıkanması nasıl açılır konusunda, ustalar tıkanıklığın sebebini görerek anladıktan sonra robot makineler sayesinde 30 dakikada açma işlemini gerçekleştirmektedirler. Kişiler, klozet tıkanması nasıl açılır bilmediklerinden, evlerde tıkanma nedeni ile suyu azalmayan tuvaletlere kaynar su ile birlikte kimyasallar dökmekte, tuvaletin suyu azalmadığı için, kimyasallar döken kişiye sıçrayarak sağlık açısından zararlı sonuçlar meydana gelmektedir.

*Şekil 1

Tıkanan Tuvalet Klozet Tıkanıklığına Kesin Çözüm Görseli Şekil1
Klozet tıkanması nasıl Açılır Örneği burada | Bir demir sopa yardımıyla klozet deliğinden aşağıya sokularak çözülür istanbul

 

Klozet tıkanması nasıl açılır konusunda bilinmeden yapılan diğer bir yanlış da tıkanmayı meydana getiren pis

birikimin, çubuk ile ileri doğru itilmesidir. Bu durum tıkanmayı daha da artırmakta ve gelen uzman ekiplerin işini zorlaştırmaktadır.

Bu konuda uzman olan firmalar tuvaleti kırmaksızın, son derece uygun fiyatlar ile, son teknolojileri kullanarak, sizleri tuvalet tıkanması olayından zahmetsizce kurtarmaktadır. Tıkanma konusunda, tamamıyla etkili ve güvenli bir çözüm için robot ile tuvalet açma, sizlerin ilk tercihi olmalıdır.

Facebook İle Yorum Yap
Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Tıkanıklık Merkezi
Klozet Tıkanması Nasıl Açılır? Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?
Makale Adı
Klozet Tıkanması Nasıl Açılır? Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?
Açıklama
Klozet tıkanması nasıl açılır? - Klozet Tıkanıklığı Açma sorusu ev ve iş yerlerinde klozet tıkanıklığı problemi yaşayan kişlerin sık sık sorduğu bir sorudur. Klozetler, ev ve iş yerlerinde en çok kullanılan mekanlardır Klozetler diğer tuvalet tiplerine göre daha konforlu bir seçenek olduğu için sık sık tercih edilmektedir.
Yazar
Yayıncı Adı
Klozet Tıkanıklığı Açma
Yayıncı logo
12 Nisan 2020
2.923 kez görüntülendi

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Et

Whatsapp

İletişim