Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Tespiti Kartal

Ort. Okuma Zamanı:2 Dakika, 25 Saniye

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Su Kaçağı Tespiti Kartal

 

Su tesisatı döşemelerindeki hatalardan ve tesisatta kullanılan yapı malzemelerinin yıpranmasından dolayı ortaya çıkan su kaçağı sorunu hem faturalarda yüksek meblağlara hem de bina içerisindeki kötü görüntülere ve hasarlara neden olmasından dolayı önemli bir sorundur. Bina içerisinde ve bina dışında ortaya çıkabilen bu sorunun tespiti de oldukça zordur. Fakat bu alanda uzman olan su kaçağı tespiti kartal firmamız bu soruna gelişmiş çarelerle pratik çözümler sunabilmektedir.

 

Su Kaçağı Belirtileri

 

Bina içerisindeki su kaçakları birçok nedenden ortaya çıkabilmekte ve türlü sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunlar su kaçağı belirtileri olarak ortaya çıkarlar. Boru patlaması ya da sızdırması nedeniyle ortaya çıkan su kaçağı problemi gözle görülemez ve bazı problemlere yol açarak kendisini gösterir. Örneğin; bina altyapısındaki su kaçağı bina içerisindeki parkelerin şişmesine ve nemlenmesine ya da ıslak bir hal almasına neden olarak kendisini gösterir. Bu durum su kaçağının göstergesidir. Bunun dışında duvarların içerisindeki su tesisatlarındaki kaçaklar da duvarlarda boyanın kabarması, alçının dökülmesi ya da su damlatması şeklinde kendisini göstermektedir. Su kaçağı bunların yanı bina dışında da çimlerde ya da zemin üzerinde su birikintilerinin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu tarz belirtiler söz konusu ise biz su kaçağı tespiti kartal uzmanlarına danışabilirsiniz.

 

Su kaçağının nedenleri

 

Su kaçağı benzer nedenlerden dolayı bina içerisinde ve bina dışında ortaya çıkabilmektedir. Bunlar bina içerisi ve bina dışında orta çıkan su kaçaklarıdır. Bina dışarısındaki kaçaklara genelde belediye görevlileri müdahale etmekle birlikte bina sınırları içerinde kaldığında tespit ve gereken tadilatları su kaçağı tespiti kartal uzman çalışanları gerçekleştirebilmektedir. Su kaçağına genelde yapı malzemelerinin hasarı yol açmaktadır. Tesisat yapımı 30-35 yıl önce ise genelde yapımda demir su boruları kullanılır. Bu borular zaman içerisinde çürüdüğü için su sızıntısına ve kaçaklara neden olmaktadır. Bina su tesisatı yapımında kullanılan bir diğer malzeme ise plastik borulardır. Bina tesisatında kullanımı avantajlı olsa da kurulum esnasındaki bazı hatalardan dolayı su kaçağına neden olabilmektedir. Bu hatalar kaynak yapılma sırasında kullanılan makinenin tam olarak sıcak olmaması ve kaynağı yapılan borunun tozlu olmasıdır. Bunlar su kaçağının nedenleri arasında en sık yaşanan durumlardır.

 

Su kaçağı tespitinde kullanılan yöntemler

 

Teknolojinin de gelişmesiyle su kaçağı tespitinde kullanılan yöntemler de artmıştır. Firmamız tarafından da sıkça kullanılan bu yöntemler tespitte büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlamaktadır. Bunlar kamera ile tespit, akustik dinleme ve termal kamera ile tespittir. Bu yöntemler kullanılarak su kaçağı noktası tespit edilir ve herhangi bir kırma işlemi olmadan su kaçağı tadilatı yapılır.

 

Hem ekonomik hem de görüntü olarak binaya ve kullanıcılara zarar veren su kaçağı problemi alanında uzman su kaçağı tespiti kartal görevlileri tarafından anında çözülebilmektedir. Gelişmiş teknolojiler ve deneyimli çalışanlar sayesinde herhangi bir mağduriyet yaşanmadan sorun ortadan kaldırılır.

 

Su kaçağı tespiti ile ilgili google aramaları:

 

Facebook İle Yorum Yap
Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
15 Mart 2017
1.105 kez görüntülendi

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Et

Whatsapp

İletişim