Sosyal Medyada Biz}

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir ?

Ort. Okuma Zamanı:1 Dakika, 51 Saniye

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

 

Lavabo gün içerisinde sık olarak kullanıldığı ve birçok atık maddenin oradan gittiği düşünüldüğünde yoğun kullanıma bağlı olarak tıkanabilir ve koku yapabilir. Çöp kullanımı ile ilişkilendirilerek anlatmak istenirse çöpe attığımız birçok madde bir süre sonra nasıl koku yayıyorsa, mutfak lavabosunda temizliğini yaptığımız bardak, tabak gibi mutfak eşyalarından akan artık ürünler de zaman içerisinde koku yapacak derecede gider alanlarında birikmektedir. Tabi sadece mutfak lavabosunda koku oluşacak diye bir kaide yoktur. Yaşadığımız alan içerisinde diğer lavabolarda da kullandığımız ürünlere bağlı olarak koku görülebilmektedir.

 

 Lavabo kokusu nasıl giderilir? Lavabo kokusunun giderilmesinde önce kokunun kaynağının tespit edilmesi ve buna göre çözüm üretilmesi gerekmektedir. Basit bir koku problemi varsa, bir çorba kaşığı Türk kahvesinin lavabo deliğine dökülüp kısa bir süre bekletilmesinin ardından kaynamış su eklenerek koku giderilebilir. Ya da buna benzer bir yöntem olarak 1 bardak limon suyu ısıtılıp içine 1 bardak karbonat karıştırılarak köpük halini almaya başladıktan sonra ocaktan alınarak lavaboya dökülebilir. Eğer tıkanıklık gibi bir durum söz konusuysa lavabo açıcı ürünler yardımıyla tıkanıklığın çözülmesiyle birlikte lavabo kokusu da giderilebilir.

 

 Lavabo kokusu nasıl giderilir?  Ayrıca su bağlantı boruları kontrol edilmeli, sifon ve gider bağlantı borusu arasında açıklık varsa bu açıklık düzeltilmeli, iki boru arasında aralık olmamasına dikkat edilmelidir. Gider borusu girişindeki conta aşınmışsa değiştirilmelidir. Borularda su sızıntısı olup olmadığına bakılmalı, eğer sızıntı varsa boru yenilenmelidir. Ayrıca koku, sifonla gider borusu arasındaki kalıntılardan kaynaklıysa, uygun tornavida yardımıyla evye içiyle boru bağlantısı sökülerek sifon içi temizlenip tekrar tornavida ile sıkılarak yerine sabitlenebilir. Bunun yanında lavabo altındaki boruların ‘S’ şeklinde kıvrılarak diğer boruya bağlanması kötü kokunun engellenmesi açısından önemlidir. Bu arada tuvalet ya da mutfakta su giderlerinin bağlantı noktalarına yakın yerlerdeki taş ya da kalebodur gibi maddelerin arasında boşluklar varsa bunlar da silikon yardımıyla kapatılmalıdır.

 

Lavabo kokusu nasıl giderilir? Yaşadığınız alanda uzun süre kullanılmayan bir lavabo varsa, giderde uzun süre beklemiş su da bir süre sonra kokuya sebep olacağından, kullanılmayan lavabo giderine ara sıra su dökülerek sifonda bekleyen suyun değiştirilmesi sağlanmalıdır. Aynı durum banyo giderleri için de geçerlidir.

 

Lavabo kokusu nasıl giderilir? Basit tıkanıklıklara bağlı lavabo kokularının açıcılarla giderilemediği durumlarda sorun kanalizasyon sistemi ile alakalı olabileceğinden bir tesisatçıdan yardım almak daha doğru olacaktır.

Facebook İle Yorum Yap
Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Tıkanıklık Merkezi
Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir ?
Makale Adı
Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir ?
Açıklama
Lavabo kokusu nasıl giderilir? Basit tıkanıklıklara bağlı lavabo kokularının açıcılarla giderilemediği durumlarda sorun kanalizasyon sistemi ile alakalı olabileceğinden bir tesisatçıdan yardım almak daha doğru olacaktır.
Yazar
Yayıncı Adı
Lavabo kokusu nasıl giderilir ?
Yayıncı logo
23 Ocak 2017
2.115 kez görüntülendi

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Et

Whatsapp

İletişim