+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Kanal Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

 

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

 

Kanal Tıkanıklığı Açma

 

Binaların ve konutların kanalları çeşitli sebeplerden dolayı sıkça tıkanabilmektedir. Oldukça külfet yarata bilecek bir işlem olmak ile beraber, kanal tıkanıklığı açma işleminden ziyade kanalların tıkanmasını önlemek çok daha faydalı bir çözüm ve önlem olmaktadır. Bu yüzden öncelik ile kanalların tıkanma sebeplerini öğrenir ve inceler iseniz, kanal tıkanıklığı açma işlemi ne gerek bile kalmadan böyle bir problemden kurtulabilirsiniz.

 

Kanal tıkanma sebeplerini 2 kategori toplayabiliriz. Birinci kanal tıkanıklığı sebebi olarak kullanıcıdan kaynaklanan problemleri sayabiliriz. İkinci sebep ise tesisattan kaynaklanan problemler olmaktadır. Kanallara atılan her türlü yabancı madde tıkanıklıklara sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden atıklarımızı kanallara mümkün mertebe atmaktan kaçınmalısınız. Atıklar yüzünden gerçekleşen tıkanıklıklarda ise ilk benimseyeceğiniz kanal tıkanıklığı açma yöntemi yabancı cismi kanaldan çıkarma işlemi olmaktadır. Eğer yabancı cisim kanaldan çıkartamayacağınız gibi bir bölgede ise mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir.

 

Diğer bir gider de tıkanma sebebi ise, kanalların çökmesinden ya da zarar görmesinden kaynaklanan sebepler olmaktadır. Bu gibi durumlarda kanal tıkanıklığı açma işlemi için mutlaka uzman bir çalışan çağırarak giderlerinizi tamir ettirmeniz gerekmektedir. Diğer kanal açma yöntemlerine kısaca değinecek olur isek,

 

– Bu sebepler ile başvurduğunuz firmanın mutlaka teknolojik aletler ile çalıştığından emin olun. Aksi halde tıkanıklık yeri bulunmak ve açılması için giderleriniz de büyük kırıklar oluşturulması gerekmektedir.

 

– Tıkanıklık anında direk bir uzmandan yardım almanız en doğrusudur. Fakat yine de bir usta çağırmadan önce kendiniz bir şeyler yapmak istiyorsanız risksiz ve basit yöntemleri uygulayın. Böylece kanal tıkanıklığını açmaya çalışırken giderlere daha da zarar vermezsiniz. Örneğin ilk başvuracağınız yöntem kanal açıcı tozlar olabilir. Böylece bu tozlar reaksiyona girerek ısı üretecek ve bu ısı yardımı ile yabancı cisimleri eriterek yolu açabilecektir. Ya da itme yöntemi ile kanalı açmayı deneye bilirsiniz.

 

Bir çubuk yardımı ile gideri tıkayan materyali iterek yolu açmayı deneyebilirsiniz. Fakat çok zorlamamaya özen göstermeniz gerekmekte. Fakat en etkili yöntem tabi ki bir uzmandan yardım almaktır. Günümüz de kullanılan kameralı yöntemler ile bu işlem oldukça basit ve zahmetsiz olmaktadır.

Tıkanıklık Merkezi
Kanal Tıkanıklığı Açma
Makale Adı
Kanal Tıkanıklığı Açma
Açıklama
Oldukça külfet yarata bilecek bir işlem olmak ile beraber, kanal tıkanıklığı açma işleminden ziyade kanalların tıkanmasını önlemek çok daha faydalı bir çözüm ve önlem olmaktadır. Bu yüzden öncelik ile kanalların tıkanma sebeplerini öğrenir ve inceler iseniz, kanal tıkanıklığı açma işlemi ne gerek bile kalmadan böyle bir problemden kurtulabilirsiniz.
Yazar
Yayıncı Adı
Kanal Tıkanıklığı Açma
Yayıncı logo
25 Ocak 2017
542 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN