Sosyal Medyada Biz}

Petek Temizleme Nedir? Kombi Petek Temizliği Nasıl yapılır?

Petek temizleme özellikle kış aylarına girmeden önce yapılması gereken kimyasal kullanılarak veya kimyasal kullanmadan yapılan tesisat temizleme çalışmalarına denir.

Petek Temizlemede Kampanya
Hemen Arayın Detayları Temsilcimizden Öğrenin

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Petek Temizleme | Petek Temizliğiİstanbulda Kış erken gelebilir petek temizliği ve petek temizleme kampanyamızdan yararlanın

Peteklerinizi Profesyonel Ekibimizle Temizliyoruz ve 1 Yıl Garanti Veriyoruz.

Petekler istenen verimi alabilmek amacı ile zaman zaman temizliği yapılmalıdır. Özellikle son bahar aylarında kombiler yanmaya başlamadan önce her yıl bir kez de olsa petek bakımları yapılmalıdır. Peteklerde ki su sürekli bir devir içinde olduğundan zaman ile petekler kireç ve pas tortusu oluşmaktadır.

 

1 Yıl Garanti Veriyoruz
Peteklerinizi Profesyonel Ekibimizle Temizliyoruz ve 1 Yıl Garanti Veriyoruz.

Bu durumda petek temizleme işlemi gerekmektedir. Petek temizliği kolay gibi görünen aslında uygulamada oldukça dikkat gerektiren bir işlemdir.

Uzun yıllar kullanılan peteklerin, kombilerin zamanla bakıma, yenilenmeye yani temizliğe ihtiyacı vardır. Bazı kişiler tarafından petek temizliği yoktur, yalandır gibi hikayeler anlatılmaya başlanmış olabilr.  Fakat biz de bu sözleri çok duyduk. Petek çürür, delinir gibi kulaktan dolma yanlış bilgiler size de gelebilir. Bu tür yanlış bilgilere kesinlikle itibar edilmemesi gerekir.

Aslında bu tür petek temizliğin ana konusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil kalorifer tesisatlarında olur. Çamur, kireç, çeper genellikle plastik vb. borularda olur. Bakır boru gibi borular kesinlikle temizlik gerektirmez. Çünkü bakır boru pislenmez kirlenmez. Bu zamana kadar temizlediğimiz hiç bir bakır vb. borudan pislik veya kir gelmemiştir.

Petek Temizleme | petek temizliği için en kaliteli firmalar | petek temizleme istanbul

 Petek temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizleme 2 yılda bir yapılması yeterli olan bir işlemdir. Bu işlem kombi tesisatımız için gerekli olup, eğer düzenli temizleme yapılmazsa çok daha ciddi tadilat masraflarına yol açabilir.

            Petek temizleme nasıl yapılır? Aşağıdaki yazıda detaylı olarak anlatılacaktır. Peteklerin az ısınmasının en büyük nedeni bu temizliğin ihmal edilmiş olmasından kaynaklanır. Kombi filtresinin tıkanması, peteğin al tarafının yanmaması, ayarı en yükseğe getirdiğiniz halde kombinin ısınmaması hep peteklerin kirlenmesinden kaynaklanır.

Petek Nasıl Temizlenir İzleyelim
Kaliteli Petek Temizlemek İçin Kaliteli Firmaları Tercih Etmelisiniz

Petek temizleme nasıl yapılır? Ayrıca petek son tadilattan sonra sürekli arıza çıkarıyorsa da yine petek kirlenmesinin ihmal edilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Petek temizleme uzman profesyoneller tarafından uygun fiyata yapılmaktadır. Petek temizlemede evde seçilecek nokta da çok önemlidir. Ne kadar doğru noktayı seçerseniz ev o kadar az kirlenir. Kombinin altı ya da banyodaki havlupan vanalar en doğru noktadır.

petek temizleme sonrası evimiz sıcak kalacaktır

            Petek temizleme nasıl yapılır? Ayrıca petek son tadilattan sonra sürekli arıza çıkarıyorsa da yine petek kirlenmesinin ihmal edilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Petek temizleme uzman profesyoneller tarafından uygun fiyata yapılmaktadır. Petek temizlemede evde seçilecek nokta da çok önemlidir. Ne kadar doğru noktayı seçerseniz ev o kadar az kirlenir. Kombinin altı ya da banyodaki havlupan vanalar en doğru noktadır.

Çıkış noktasında temiz su gelene kadar bekleyiniz. Artık peteğiniz temiz ve kombiniz sorunsuz şekilde kullanıma hazırdır. Radyatör temizlendikten sonra yapılması gereken işlem ise artık parça kontrolüdür. Eskiyen ya da bozulan parçalar yenisi ile değiştirilmelidir. Koruyucu sıvı eklendikten sonra kombi açıldığında kombinizin içindeki tüm parçalar ayna gibi temiz ve yepyeni olacaktır.

Petek temizleme nasıl yapılır?

 Petek kim temizler | petek temizleme firmaları | petek temizleme fiyatları | petek nasıl temizlenir Kalorifer peteği temizleme | petek temizleme servisi | petek temizleme fiyatları | petek nasıl temizlenir Petek temizleme | petek temizleme fiyatları | petek nasıl temizlenir

 

 

 

 

 

Petek temizleme işlemi gerçekleştikten sonra yakıttan dörtte bir oranında tasarruf edebileceğinizi biliyor musunuz? Aslında temizlenmiş petek ile her ay daha fazla fatura ödemekten kurtulursunuz. Çünkü petekte oluşan kireç peteğin performansını tam gösterememesine neden olur. Daha fazla soğukta daha yüksek fatura ödememek için uzmanlardan destek alın. Petek temizleme nasıl yapılır? Ayrıca peteğe profesyonel personeller tarafından yerleştirilen koruyucu  ile peteğiniz uzun yıllar dayanır. Eğer ki tesisatçınız Petek temizleme işleminde koruyucu sıvı koymuyor ise ondan ısrarla koruyucu sıvı isteyin.

           Petek temizleme işlemi su tesisatçıları tarafından yapılmalıdır. Eğer bu işlemi sus tesisatçısı değil de uzmanı olmayan kişiler yaparsa kullandıkları malzemeler sağlık için tehlikeli olabiliyor ve siz peteklerden gelen kirli havayı solumak zorunda kalabilirsiniz. Asitsiz kimyasallar ve profesyonel makinalar ile yapılması gereken petek temizleme işi için uzmanlarımız size destek vermeye hazırdır.

Kombinin filtresi sürekli tıkanıyorsa ya da petekleri yeterince ısı vermiyor ise peteklerin bakım zamanı gelmiş demektir. Petek temizliği için özel olarak tasarlanmış makineler ve uzman ekipler sayesinde petek temizleme işi oldukça rahat ve kusursuz olmaktadır.

Pek çok kişinin kendim yapabilirim dediği Petek temizleme nasıl yapılır? Evde kendi imkânlarınız ile petek temizliği yapmayı planlıyorsanız işe kombiyi kapatarak başlamalısınız. Sonrasında ise peteklerde bulunan suyu tamamen tahliye etmeniz gerekmektedir.

Müşteri memnuyeti bizim için önemli petek temizliğinde | petek temizleme

           Petek temizleme işlemi için özel olarak yapılan ve hiç bir kimyasal kullanılmadan yapılan işlemlerdir  ve bu suyun tüm petekte gezmesi sağlanarak tüm tortu ve kirecin çözülmesi gerekmektedir. Sonrasında ise yeniden temiz su verilerek peteklerdeki kimyasallı ilacın tamamen arındığından emin olmak gerekir. Bu suyun da iyice tahliyesi yapılır ve sonrasında ise tekrar bir su verilerek kombi çalıştırılarak işlem sonlandırılır.

 

Oysaki tüm bu işlemleri profesyonel bir ekibe bırakırsanız petek temizleme işlemi için özel olarak tasarlanmış olan makineye sadece su koyulur ve vanaları acık olan peteklere bağlanır ve makine bir süre çalışır vaziyette bırakılır sonrasında ise petek durumuna göre ayarlanmış olan sistemimiz tüm sisteme verilir ve vanalar kapalı konuma getirilip sadece temizlenecek olan petek vanası açılır bu da temizlenecek olan peteğin tüm noktalarına ulaşabilmek için yapılır. Bu işlem her petek için ayrı ayrı yapılır. İşlem sonunda makinenin haznesine temiz su gelene kadar makine çalıştırılır. Temiz su geldiğinde anlaşılır ki peteklerin her noktası tamamen temizlenmiştir. İşte tüm bu işlem kaliteli bir ekip tarafından profesyonelce yapılmaktadır. Petek temizliğinizi işin uzmanına bırakın.

Petek Temizleme İle Sıcak Evler

Firmalar petek temizliği yaparken, aynı sürede bütün sistemin bakımını da yaparlar. Bu sayede tesisat borularında olabilecek çatlaklar, bakteri oluşumları tarzında sorunların da önüne geçmiş olurlar.

Petek temizleme öncesi ve sonrası | Kaliteli petek temizliğinin adresi tıkanıklıkmerkezi.com

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizleme merkezi elemanları gelerek, kombinin zarar görmemesi için su vanalarını ve kombiyi kapatır. Petekler tek tek temizleneceği için, temizlenecek olan radyatöre ait olan çıkış ve giriş vanası açık bırakılır. Petek temizleme nasıl yapılır konusunu çok iyi bilen elemanlar, banyoda bulunan havlupan radyatörünü sökerek, petek temizleme cihazının bir ucundan çıkan hortumu havlupanın girişine bağlarken, diğer ucu da tuvalete bırakır. Radyatör temizleme makinesine su verilerek, temizlenecek olan peteğe tazyikli su ve basınç gönderilir ve radyatörün içindeki pislikler sökülür. Tuvalete akan su temiz olarak akıncaya değin, işleme devam edilir. Daha sonra aynı işlem tüm petekler için uygulanır ve bitiminde radyatör temizleme kimyasalı borulara gönderilir. Bu baz özelliklerine sahip olan kimyasal, iki yıl boyunca petekleri ve kombinin eşanjörünü korumaktadır.

Neden Kombi Petek Temizliği Yaptırmalıyım? Kalorifer Petek Bakımı ve Kombi Petek Bakımının Avantajları Nedir?

  • Peteklerin dengeli ve daha çabuk ısınmasını sizi ısıtmasını sağlar.
  • Kombinizin ve tesisatınızın ömrünü uzatır. Daha uzun yıllar tesisatınızı kullanabilirsiniz.
  • Kombinin gürültüsüz ve ekonomik ayarda çalışmasını sağlar.

Petek Temizleme Videosu


Petek temizliği konusunda, internette kişilerin petek temizleme videosu ismi altında kendi yaptıkları radyatör temizliklerini gösterdikleri videolara, itibar etmemek gerekir. Evde yapılmaya kalkışılan petek temizliği, son derece güç bir iştir. Kişilerin ellerinde petek temizleme merkezi içerisinde bulunan aletler bulunmadığından, tek tek tüm radyatörleri sökerek, boruların içlerine basınçlı su basmak sureti ile temiz su gelinceye kadar bu boruları yıkamaları gerekmektedir. Petek temizleme nasıl yapılır konusunu profesyonel olarak bilmediklerinden dolayı, radyatörler temizlendikten sora bunları yeniden yerlerine monte etmeleri gerekecektir. Daha sonra da radyatörlerin havalarını almak için, yine teker teker petekler de işlem yapmaları gerekecektir.

Kombi ve tesisat peteklerimi ne zaman temizletmeliyim?

kaliteli Robotla petek temizleme | petek temizleme nasıl yapılır görelim

Tüm işlemler bittikten sonra, yine de radyatörler petek temizleme merkezi elemanlarının yaptığı temizlik ve verime ulaşmayacaktır. Bunun nedeni, ellerinde gerekli kimyasalların olmaması ve radyatörlerin ısınmaya başlaması ile birlikte, içerilerinde bulunan kurumların birleşerek kurumlanmaya ve tıkanmaya neden olmasıdır. Petek temizleme merkezi elemanları tarafından borulara basılmakta olan kimyasallar, tüm petekleri iki sene süresince tıkanmalara karşı korumaktadır. Bu profesyonel şirketlerin paylaştıkları petek temizleme videosu isimli videoları izlemek, farkı anlamak için yeterli olacaktır.

istanbul petek temizleme ile ilgili aramalar
Facebook İle Yorum Yap
Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
12 Mart 2017
19.964 kez görüntülendi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Telefon Et

Whatsapp

İletişim