+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Tuvalet Nasıl Açılır ?

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

 Tuvalet Nasıl Açılır?

 

Tuvaletlerin en sık tıkanma sebepleri arasında, içerisine tıkayıcı potansiyeli yüksek olan cisimlerin (saç, ped, poşet gibi) atılması gibi hatalı kullanım ya da tadilat sırasında dökülen harcın gideri kapatmış olması şeklinde ifade edilebilir. Peki, tıkalı olan tuvalet nasıl açılır?

 

Tıkalı tuvalet nasıl açılır sorusunun cevabı tıkanıklık sebebine bağlı olarak değişiklik gösterir. Eğer içerisine düşürdüğümüz bir nesneden kaynaklıysa poşet ya da eldiven yardımıyla nesne çıkarılmadan önce sifon çekilmemesine dikkat edilmelidir. Nesnenin çıkarılabilecek bir noktada olmadığı ya da cisme bağlı olmayan tıkanıklık durumlarında sifon 1 kez çekilebilir. 1 kez çekildikten sonra suyun hızlıca yükselip geri gitmediği durumlarda yakın bir yerde problem olduğu düşünülebilir. Sifonun çekilmesinin ardından su gidiyor ama yavaş bir şekilde geri gelip yükseliyorsa tıkanıklık daha ileri bir noktada oluşmuştur ve açılması biraz uğraştıracak demektir.

 

Tıkanmış olan gidere, yapı marketlerden temin edilebilecek tesisat malzemelerine zarar vermeyen gider açıcı bir ürün, kullanım şartlarına uygun olarak kullanıldığında, tıkalı tuvaletin açılması konusunda işe yarayan bir diğer yöntemdir. Bu tarz gider açıcı ürünler tuvalet kâğıdı, hijyenik ped ve benzeri ürünlerden kaynaklı tıkanmış giderlerin -tıkanıklığa sebep olan nesnelerin eritilmesi suretiyle- açılmasında etkilidir.

 

Tuvalet nasıl açılır? Bu tarz tıkanıklıkların giderilmesinde etkili olarak kullanılan gider açma telleri mevcuttur. Bu teller pompa ve gider açıcılarla birlikte kullanıldığında daha etkili sonuçlar alınabilir. Pompayla birkaç kez giderin vakumlanması işleminin sonrasında sifon çekilerek, devamında telin tıkalı kısma kadar itilmesi ve kol kısmının tuvaletin açıldığının görülmesine kadar çevrilmesiyle tıkanıklık giderebilir, bu işlemin ardından gider açıcı uygulanabilir.

 

Tuvalet tıkanmalarına engel olmak için klozete hijyenik ped, saç, gereğinden fazla tuvalet kâğıdı ve benzeri ürünler atılmamalı, çocukların herhangi bir cisim ya da oyuncak atmaması için gerekli önlemler alınmalı, kapağı genellikle kapalı tutulmalıdır. Fakat bazı durumlarda tuvalete düşürülen nesnenin klozetin ulaşılamayacak derecede ileri bölgelerine gitmesi durumunda bu konuda tecrübeli tesisat firmalarından yardım almak gerekmektedir.

 

Tuvalet nasıl açılır? Tesisatçı firmalarda tuvalet içerisine gönderilen görüntülü sistemler sayesinde tıkanıklığa sebep olan cismin tespit edilmesi suretiyle ve bu bilgi doğrultusunda gerekli aparatlar kullanılarak, kısa sürede gider açma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Tıkanıklık Merkezi
Tuvalet Nasıl Açılır ?
Makale Adı
Tuvalet Nasıl Açılır ?
Açıklama
Tuvalet nasıl açılır? Tesisatçı firmalarda tuvalet içerisine gönderilen görüntülü sistemler sayesinde tıkanıklığa sebep olan cismin tespit edilmesi suretiyle ve bu bilgi doğrultusunda gerekli aparatlar kullanılarak, kısa sürede gider açma işlemleri gerçekleştirilmektedir.
Yazar
Yayıncı Adı
Tuvalet nasıl açılır ?
Yayıncı logo
23 Ocak 2017
534 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Tıkla Şimdi Ara