+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Tespiti | Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

İstanbul’un Tüm İlçelerine Servisimiz Vardır.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Su Kaçağı Tespiti

 

Evimizde, iş yerimizde ve insanların vakit geçirdiği tüm alanlarda, hem elektrik hem de su tesisatı olduğu için ve kişilerin sorun yaşamaması için bu tesisatların bakım ve takibinin yapılması gerekmektedir.

Eskiden su kaçağı tespiti oldukça güç olmaktaydı. Bunun yanı sıra su kaçağı tespiti esnasında zaman zaman tüm banyonun kırılması bile gereke bilmekteydi. Şimdiler de ise bu durum gelişen teknolojinin sunduğu imkânlar ile oldukça kolay bir hal almaya başlamıştır. Elektronik cihazlar ile su kaçağının yeri nokta atışı şeklinde kolaylık ile belirlenmektedir. Sizler de ev ya da iş yerlerinizde su kaçağı bulunduğundan şüphe ediyorsanız. Su kaçağının en net belirtilerinden biri fayanstaki su sızıntısı iken diğer ise duvardaki kabarma ve ortamdaki nemdir.

 

Tüm bu belirtilere rağmen hala su kaçağı konusunda şüpheniz var ise hiçbir şekilde su akmıyor olmasına rağmen su sayacı hala dönüyor ise artık su kaçağı olduğundan emin olabilirsiniz. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kaldığınızda su kaçağı tespiti ve su kaçağının onarımı için oldukça uzman bir ekip ile çalışmalısınız ki tüm işler bittikten sonra banyonuzu baştan yaptırmak zorunda kalmayasınız. Su kaçağı tespiti konusunda uzun zamandır sektörde hizmet vermekte olan firmamız tamamen teknolojik ekipmanlar kullanarak sizlere hizmet sunmaktadır.

 Su Kaçağı Bulma

           Su kaçağı bulma işlemi profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Eğer tespit sonucunda eksik bir işlem yapılır ise sorun devam edebilir. Bu nedenle sorunu yaşayan kişilerin, bu iş üzerinde uzmanlaşmış kişilerden yardım alması sorunun en hızlı ve kesin şekilde çözüme kavuşmasında etkili olacaktır. Zira işin ehli kişilerce yapılmayan uygulamalar sonradan yine sorun çıkarabilir. Su kaçağı bulma işlemi yapılırken, bu iş için üretilmiş özel ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu sayede kesin çözüm üretmek daha kolaydır.

 Noktasal Su Kaçağı Bulma

Su kaçağının görüldüğü durumlarda en önemli işlemlerden biri de noktasal su kaçağı bulma uygulamasıdır. Noktasal su kaçağı tespiti ile ortamda kırma, kazma ve benzeri işlemler yapılmadan kolayca kaçak tespit edilerek müdahale edilmektedir. Bu sayede ev halkı, yaşanan sorundan en az düzeyde etkilenmiş olur ve ek masrafların çıkmasının önüne geçilmiş olur. Noktasal su kaçağı bulma uygulaması için özel ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu ekipmanlar sayesinde kaçak tespiti adından da anlaşılacağı üzere nokta atışı yapılır ve sorun kısa sürede çözülür.

 Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Evinizde ya da iş yerinizde, su kaçağı gibi bir sorun yaşadığınızda, bu sorun size başka nahoş durumlar da doğurabilir. Su kaçağını tespit etmek için parke zemin kaldırılabilir, duvarlar kırılabilir ve buna benzer ek maliyet üretecek birçok işleme maruz kalınabilir. Bunun önüne geçmek adına kırmadan su kaçağı bulma uygulaması noktasal su kaçağı bulma ekipmanlarıyla yapılır. Bu sayede evinizde ya da iş yerlerinizde ek maliyetler oluşmadan sorunu bertaraf etmeniz mümkündür.

 Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı tespiti, eğer kaçak, duvar içerisinde ya da zemin içerisindeyse oldukça zor tespit edilir. Bunun sebebi de borunun göz ile görülebilir durumda olmamasından kaynaklanır. Ama tabi ki boruların gözükmemesi su kaçağı nasıl bulunur? Sorusunun cevabı değildir. Su kaçağını tespit etmek için kullanılan teknolojik ekipmanlar sayesinde kırmadan, dökmeden su kaçağı tespit edilerek, müdahalede bulunulur.

Eğer su kaçağı tespiti ile ilgili sorun yaşarsanız, uzman ekiplerce yapılan tetkik sonucunda bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Unutmayın su kaçağı tespiti oldukça itinayla yapılması gereken bir iştir. Aksi takdirde çok daha büyük sorunlara sebep olabilir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Peki yeni nesil cihazlar ile su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Bilindiği gibi eskiden olsa su kaçağı tespiti tek tek tüm su sisteminin geçtiği hat boyunca banyo zemini kırılarak yapılmaya çalışılırdı. Şimdiler de ise teknolojinin sunmuş olduğu imkânlardan yararlanarak kameralı cihazlar ile kontrol edilerek tüm bu işlemler yapılmaktadır.

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Sorusuna yanıt ararken karşımıza çıkan bir diğer soru ise bu tespit işlemi yapılırken banyoya verilen zararın boyutudur. Eski yöntemlere nazaran oldukça az bir bölümün kırılması gerekmektedir. Bu kırma işlemi yapılmak zorundadır. Böylece su kaçağı olan bölgenin rahatlık ile onarım ve bakım işlemleri yapılabilsin.

           Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Sorusu yanıt bulduğuna göre tespit sonucunda yapılan onarımdan sonra işlemlerin kalitesini ölçebilmek için bölgeye uygulanması gereken test işlemlerine sıra gelir. Yapılan testler sonucunda herhangi bir sıkıntı görünmüyor ise işlem başarı ile gerçekleşmiş demektir. Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Konusuna dair aklınızdaki her soru için bizler ile iletişim kurabilirsiniz.

 

Diğer hizmetlerimiz; Tuvalet tıkanıklığı açma,Lavabo tıkanıklığı açma,Petek temizliği,Tıkanıklık açma

Tıkanıklık Merkezi
Su Kaçağı Tespiti
Makale Adı
Su Kaçağı Tespiti
Açıklama
Eğer su kaçağı tespiti ile ilgili sorun yaşarsanız, uzman ekiplerce yapılan tetkik sonucunda bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Unutmayın su kaçağı tespiti oldukça itinayla yapılması gereken bir iştir. Aksi takdirde çok daha büyük sorunlara sebep olabilir.
Yazar
Yayıncı Adı
Su kaçağı tespiti
Yayıncı logo
13 Ocak 2017
18.161 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM

 1. Sudenur Canbaz dedi ki:

  Su kaçağı tespiti ortalama kaç dakika sürüyor ? ve kırma işlemi hiç bir şekilde olmuyor mu ?

  1. tikanik dedi ki:

   Merhaba Sudenur Hanım,
   Ortalama 15-30 dakika arasında tespit ediliyor ve tespit edilen noktayı ufak bir delik açılarak teyit ediliyor. Kırma denilemeyecek kadar ufak bir yer..

 2. Yılmaz Doğan dedi ki:

  Su kaçağı tespit edildikten sonra tamirat işleminide yapıyormusunuz ? Yapmıyorsanız kime yaptırabiliriz bu tamiratı ?

 3. ali dedi ki:

  merhaba benim depremden alt kat in namusuna su akıyor bu konuyla ilgileniyormusunuz ve arza tespit için ücret aliyomusunuz

  1. tikanik dedi ki:

   Merhaba size yardımcı olabilmemiz için bize iletişim numarası verebilirmisiniz.

BİR YORUM YAZIN

Tıkla Şimdi Ara