+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Tespiti Sarıyer

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Su Kaçağı Tespiti Sarıyer

 

Su kaçağı yapılan tesisatın eskimesinden kaynaklandığı gibi tesisat yapılırken kullanılan malzemenin kalitesi ve özelliği ile de bağlantılıdır. Bu yüzden su kaçağı tespiti Sarıyer için destek alacağınız zaman tesisatın yapılış zamanını da göz önünde bulundurmalısınız.

 

Su kaçağı tespiti Sarıyer nasıl fark edilir?

 

Su kaçağı bazen fark edildiği halde bazen fark edilemeyen gizli kaçaklarda olabilir. Su kaçağı tespiti Sarıyer sizin tarafınızdan fark edilmenizi sağlayan en önemli belirtiler :

 

* Duvardaki sıvanın kabarması, dökülmesi veya nem kokusunun oluşması,

* Kullanmakta olduğunuz su miktarından fazla su faturası yansımalarının olması veya suyu ana vanadan kapattığınız halde su saatinin halen çalışıyor olması,

* Parkelerde kabarma veya şişme gibi deformasyonların oluşması,

* Islak zeminlerde derz aralarında renk değişimi,

* Kombi arızası olmadığı halde su seviyesinin düşmesi gibi belirtiler su kaçağı olduğunun bir işaretidir. Bu tip durumlarda destek alarak profesyonel cihazlar ile su kaçağı tespitinin yapılarak daha büyük arızalara sebebiyet vermeden müdahale edilmesi gerekmektedir.

 

Su kaçağı tespiti Sarıyer hangi profesyonel cihazlar ile müdahalesi yapılmaktadır?

 

Su kaçağını fark ederek su kaçağı tespiti Sarıyer için profesyonel bir ekip müdahale ederken bazı cihazlar kullanmaktadır. Farklı tipte ve kullanımda olan bu cihazların tek bir amacı bulunmaktadır. Su kaçağının bulunduğu alanı hasar vermeden tespit etmek ve tespiti yapılan noktaya yine genel bir hasar vermeden müdahale etmektir.

 

Akustik dinleme cihazı: Su ve sese duyarlılığı vardır. Bu özelliği ile kaçağın bulunduğu yeri tespit etmektedir.

 

Boru içi görüntüleme kamerası: En çok kullanılan ekipmanlardan biridir. Bu cihaz ile tesisatın tüm ayrıntıları görüntülenmekte ve böylece su kaçağı tespit edilmektedir. Ayrıca sadece anlık su kaçakları değil yakın zamanda oluşabilecek arızaları da tespit edebilmektedir. Tesisatın tüm ayrıntıları alınabildiği için kullanımı yaygın teknolojik bir su kaçağı tespit cihazıdır.

 

Termal kamera: Bu cihazda diğer cihazlar gibi su kaçağının bulunduğu nokta tespit edilir ve o bölgeye müdahale edilir.

 

Su kaçağı tespiti teknolojinin gelişmesi ile birlikte maliyetleri daha düşük bir hal almıştır. Su kaçağı tespiti Sarıyer daha önce yapılırken tüm alan kırılmakta ve sonrasında kaçak bulunarak tadilat yapılmaktaydı. Bu da yüksek maliyetlere ve uzun zaman süren tadilatlara sebep olmaktaydı. Su kaçağı tespiti Sarıyer şu an ki profesyonel cihazlar ile çok daha kısa zamanda ve düşük maliyetler ile çözülebilmektedir.

Su kaçağı ile ilgili google aramaları:

 

14 Mart 2017
467 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Tıkla Şimdi Ara