+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ?

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Su kaçağı tespitini belirleyebilmek için kaçağın oluştuğu bölgeyi belirlemede belirsizlikler yaşarız. Uzun arayışlar içerisine girer yanlış tespit sonucunda daha fazla hasara sebebiyet verilebilir. Tesisatta oluşan kaçak nedeniyle kabarmalar, su altı sızmaları, suyun alt komşunuzun tavanından sızarak sorunlar yol açması gibi problemlere çokça rastlanır.

 

Önceden kırılma sistemiyle yapılan tesisat sorunlarının çözümü hem ev sahibine hem de çalışanlara büyük eziyet çektirmektedir. Sızıntının belirlendiği noktanın yanlış çıktığı takdirde diğer bölgelerde kırılarak gereksiz sorunlara yol açmaktadır. Bu gibi sorunlara yol açmamak için artık teknolojinin sağladığı olanakları kullanarak sızıntının olduğu bölge pratik ve sonuç odaklı olarak çözebilmektedir.

 

 Su kaçak tespiti

 

Ev içindeki kötü kokular, küf kokusu, damlama, kabarma gibi sorunların gözlemlenmesinin ardından, profesyonel bir ekibe başvurarak bu sorunlarınızı halledebilirsiniz. Unutmayın ev tesisatı hem sizin hem de komşularınızın rahatsızlık yaşamaması açasından önemlidir. Bu yüzden gelecek olan ekibin profesyonelce bir çalışma sergilemesi gerekmektedir.

 

Arızanın kaynaklandığı bölgenin tespiti hayati önem taşımaktadır. Çünkü yanlış bir tespit sonucunda gereksiz yere kırılmalar yapılabilir, ev inşaat alanına çevrilmeden sorunlarınızı çözebilirsiniz. Kırılma, yanlış tespitten dolayı oluşan ekstra süre gibi işin maliyetini arttıracak durumlardan da böylelikle kaçınma şansı elde edersiniz.

 

 Su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

 

Kırılma ve kesin bir çözümle su kaçağı tespiti nasıl yapılır sorusunu aklınızda kuşku bırakmadan anlatalım. Öncelikle boru sistemine gönderilecek olan bir kamera aracılığıyla tespiti gerçekleştirilir. Evinizin içerisindeki su sistemi; tuvalet, banyo, mutfak kısacası evin içerisinde suyun bulunduğu her noktada birbirine bağlı borular sayesinde gerçekleşmektedir. Bu bağlantı sayesinde suyun kaçak yaptığı bölgeyi görüntüleme imkânı sağlanır.

 

Ayrıca ses dinleme sensörleri ile suyun akışı dinlenir. Dinleme yöntemi suyun akış hızının tıkandığı, yavaşladığı ve ya kesildiği noktaları tespit etmekte kullanılmaktadır. Suyun sesini tesisatın fayans arkalarına veya zemine gizlenmesinden dolayı duymanız mümkün değildir. Ve yine boruların zedelenmesi, darbe alması gibi faktörden dolayı borularda aşınma ve delinme gibi problemler yaşanabilir. Bu da içeride suyun birikerek duvarlarda şişme veya sızma olarak kendisini göstermektedir. Hiç bir şekilde kırılma veya tespitte hayata maruz kalmadan ekipler tarafından sorunlarınızı çözebilmeniz mümkündür.

Tıkanıklık Merkezi
Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ?
Makale Adı
Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ?
Açıklama
Kırılma ve kesin bir çözümle su kaçağı tespiti nasıl yapılır sorusunu aklınızda kuşku bırakmadan anlatalım. Öncelikle boru sistemine gönderilecek olan bir kamera aracılığıyla tespiti gerçekleştirilir.
Yazar
Yayıncı Adı
Su kaçağı tespiti nasıl yapılır ?
Yayıncı logo
23 Ocak 2017
460 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN