+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Tespiti Kadıköy

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Su Kaçağı Tespiti Kadıköy

 

Göz ardı edilemeyecek bir sorundur su kaçağı. Su Kaçağı Tespit Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespitinin yapılabilmesi için iş yerleri ve ev gibi çeşitlilik gösteren yaşam alanlarında fayans ve duvarları kırma işlemi gerçekleştirerek sıkıntı verici nitelikte bir sorun olarak karşımıza çıkan su kaçağı tespiti yapılmaz. Kırma işlemi gibi olumsuz uygulamalara gerek kalmadan su kaçağı tespitleri yapmak mümkün olmaktadır. Su kaçağının tespiti için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

 

 Su Kaçağı Tespiti Kadıköy

 

Su kaçağını tespit etme yöntemleri; Profesyonel Kırmadan Su Kaçağı Tespiti, İzleme yöntemiyle su kaçağı tespiti yapma, Akustik dinleme cihazı aracılığı ile su kaçağı tespiti yapma, Termal kamera yardımı ile su kaçağı tespiti yapma, Kimyasal gaz kullanılarak su kaçağının olduğu noktayı tespit etme ve görüntüleme yöntemiyle su kaçağının kaynaklandığı noktayı tespit etme yöntemleri bulunmaktadır. Kırma işlemlerine gereksinim duymadan İzleyerek su kaçağı tespiti klasik bir yöntemdir. Bu yöntemde izleme ve takip aşamaları gerçekleştirilir. Bu yöntemde suyun çıktığı nokta gözlemlenir ve suyun çıkışının tespit edildiği bölümde kırma işlemi su kaçağı tespiti Kadıköy gerçekleştirilir.

 

Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri

 

İzleme yöntemiyle Su kaçağının Tespiti; Bu yöntem klasik bir tespit yöntemi olup tesisatçının su çıkışının söz konusu olduğu noktayı gözlemleme neticesinde belirleyip kırma işlemi gerçekleştirerek su kaçağı tespiti yapma çabası göstermesidir. Günümüzde bu yöntem pek kullanılmamaktadır. Bu yöntemler pek sağlıklı olmamakla birlikte oldukça da masraflıdır.

Akustik Dinleme Cihazı İle su kaçağı tespiti yapma günümüzde çokça kullanılan yöntemlerden biridir. Cihazın kullanımı test pompasının sisteme bağlanır ve su kaçağı olan noktaları kapatır ya da kör tıpa ile körlenilir. Test yapılan tesisat sisteminde kaçak söz konusu mu değil mi bu yöntemle anlaşılır. Bu cihaz ile su kaçağının olduğu noktanın tespiti konusunda bir yanılma ihtimali bulunmaz.

 

Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespit Yöntemi; Bu yöntem daha çok su kaçağı tespiti ve ısıtma sistemleri için verimli olmaktadır. Yerden ısıtma ve kalorifer sistemlerinde ortaya çıkan su kaçağı tespitleri için kullanılmaktadır.

 

Kimyasal Gaz Kullanımıyla Su Kaçağı Tespiti; İlk olarak su tesisatına cihazın sahip olduğu özellik olan gaz tesisat içerisine aktarılır. Bu sayede cihaz su kaçağının olduğu ortamı tarar ve gaza duyarlı bir yapıda olan cihaz aracılığı ile su kaçağının olduğu nokta bulunur.

Görüntüleme Cihazı Kullanılarak Su Kaçağı Tespiti; bu yöntem yalnızca atık su borularında kullanılır. Boru içerisine gönderilen görüntüleme cihazı ile boru içerisinde sızıntıya neden olan hasarlı ya da sorunlu nokta tespit edilir.

 

Kırmadan Profesyonel Su Kaçağı Tespiti; Bu yöntem güvenilir firmalar ve referansa sahip olan tesisatçılar tarafından uygulanır. Bu tür tıkanıklık açma hizmeti sunan kaliteli firmalar, kırma yönteminin söz konusu olduğu izleme yöntemini kullanmazlar.

 

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti ile ilgili google aramaları:

Tıkanıklık Merkezi
Su Kaçağı Tespiti Kadıköy
Makale Adı
Su Kaçağı Tespiti Kadıköy
Açıklama
Kırma işlemlerine gereksinim duymadan İzleyerek su kaçağı tespiti klasik bir yöntemdir. Bu yöntemde izleme ve takip aşamaları gerçekleştirilir. Bu yöntemde suyun çıktığı nokta gözlemlenir ve suyun çıkışının tespit edildiği bölümde kırma işlemi su kaçağı tespiti Kadıköy gerçekleştirilir.
Yazar
Yayıncı Adı
Su Kaçağı Tespiti Kadıköy
Yayıncı logo
23 Ocak 2017
752 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN