+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

 

SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR ​​​​​​?

 

Bu makaleyi okumaya ihtiyaç duyduğunuza göre eminim su kaçağı ile ilgili sorunlar yaşıyorsunuz. Sizlere yardımcı olacak birkaç tüyo vererek sorunlarınıza az da olsa çözümler bulacağız. Su kaçağı problemleri çözülmesi en zor ve baş belası problemlerden birisidir. Bir binada su kaçağı problemi olduğunda alçı, boya, parke, duvarlar gibi birçok malzemeler zarar görmektedir. Bu malzemeler suyu emdikten sonra pekte kullanışlı hale gelmez hatta zaman zaman döküntüler meydana gelir.

 

Bu nedenle su kaçağı olduğunu anladığınız takdirde hemen uzman bir firmaya başvurmanızı öneririz. Su kaçağı nasıl bulunur diye elbette merak ediyorsunuz birazda bu konuya değinmek istiyorum. Eskiden su kaçağı tespiti daha farklı yöntemler ile bulunmaya çalışılırdı. Her ustanın kendine haz su kaçağı bulma yöntemi vardı. Kimi ustalar ise su borusu geçen bölgeyi kırmayı tercih ederdi. Bazı ustalar ise ıslanan bölgenin kokusuna, rengine bakarak su kaçağı olan bölgeyi bulmaya çalışmışlardır. Hatta stetoskop ile bulmaya çalışanlar bile olmuştur.

​​​​​​

GÜNÜMÜZDE SU KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR

 

Tabi ki bazı su kaçakları kulakla ile duyulabilecek kadar şiddetli su kaçaklarıdır. Tabi bu su kaçaklarını bulabilmek çok ta zor değil. Ancak buna Nazan iğne deliği kadar küçük bir gözyaşı kadar az su kaçakları da bulunmaktadır. Günümüzde en kolay su kaçağı bulmanın yolu gelişmiş teknoloji ürünlerinden yararlanılmasıdır. Bu teknolojik ürünler sayesinde su kaçağı nasıl bulunur  sorusu da en basit şekilde cevaplanmıştır. Su kaçağı tespitinde kullanılan akustik dinleme cihazları ile artık kaçak olan bölgeyi nokta atışı ile bulabilmekteyiz. Evimizin ya da iş yerimizin zarar görmeden su kaçağı tespiti yaptırmak isteyenler genelde bu yöntemi kullanmaktadırlar.

​​​​​​

Gözle görülmeyecek, duyulmayacak su kaçakları bile bu cihaz sayesinde kurtulma şansları sıfırdır. Peki, en çok merak ettiğimiz soru ise sadece temiz su borularında mı kaçaklar meydana gelir? Tabi ki de hayır kirli su borularında da kaçaklar meydana gelebilmektedir. Bu su kaçakları kendilerini genelde sararma ve kabarıklarla belli ederler. Pis su kaçakları kamera yöntemi ile görüntülenir ve kaçağa sebep olan nedenler bulunur.

 

Çeşitli şikâyetler arasında en sık rastlanan kaçak problemi ise zeminden su çıkmasıdır. Yapılması gereken tek şey zeminde ki su tesisatlarını cihazlar yardımıyla tespit etmektir. Temiz ve kirli su tesisatında bir sorun bulunmazsa demek ki su zeminden çıkıyor demektir. Bu sürede yapılacak yöntem zemine küçük çaplı bir yer açıp deliğe dalgıç pompası yerleştirilmesi gereklidir.

Tıkanıklık Merkezi
Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?
Makale Adı
Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?
Açıklama
Günümüzde en kolay su kaçağı bulmanın yolu gelişmiş teknoloji ürünlerinden yararlanılmasıdır. Bu teknolojik ürünler sayesinde su kaçağı nasıl bulunur sorusu da en basit şekilde cevaplanmıştır. Su kaçağı tespitinde kullanılan akustik dinleme cihazları ile artık kaçak olan bölgeyi nokta atışı ile bulabilmekteyiz.
Yazar
Yayıncı Adı
Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?
Yayıncı logo
23 Ocak 2017
671 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN