+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Petek Temizliği Nasıl Yapılır

 

Kalorifer Peteğinin İç Temizliğinin Yapılışı

 

Ev, ofis ve benzeri çeşitli ortamların petekler aracılığı ile en iyi şekilde ısıtılabilmesi için belirli aralıklarla düzenli bir biçimde bakım ve temizliğinin yapılması oldukça önemlidir.

 

 Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Petek temizliği, petek temizlemek için ideal yapıya sahip olan makine ve kimyasallar kullanılarak temizlenir. Peteklerin temizliği ile ilgili kafaları meşgul eden sorulardan biri Petek temizliği nasıl yapılır?

 

Kombi peteklerinde alt bölüm ısınmıyor ise ya da üst bölüm Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Sorusuna yanıt verme zamanı gelmiştir. Peteklerin temizleme işlemini hayata geçirmek için en ideal ortamlar banyolardır. Banyoda bulunmakta olan havlupan sökülür ve petek temizleme hortumunun bir ucu petek temizleme için uygun niteliğe sahip olan makineye takılır ve hortumun diğer ucu da sökülmüş olan havlupanın vanasına takılır. İkinci hortumun bir ucu tahliye işlemini gerçekleştirmek için klozetin içine yerleştirilir diğer ucu ise havlupan vanasına bağlanır. Kalorifer tesisatının içerisine su girişi yapabilmek için banyoda bulunan en yakın mesafedeki musluk kullanılır.

 

Şebeke hortumu makineye bağlanır ve sonrasında makine su doldurulur. Bu adımlar gerçekleştirilerek tesisatın içerisinde birikmiş olan pis pis su tahliye edilerek tesisat içinden uzaklaştırılır. Tesisat içindeki pis suyun dışarı tahliye edilmesi işleminden sonra makine içerisine kimyasal nitelikteki temizlik maddesi konulur ve makine aracılığı ile tesisat içerisine aktarım işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra kombi basıncı uygun ayara getirilir ve peteklerin içinde birikmiş olan havanın boşaltım işlemi gerçekleştirilir. Bu süreç esnasında yaklaşık olarak 1 saat kadar kombi çalıştırılır ve kimyasal nitelikteki temizleyici maddenin kalorifer tesisatının içerisinde dolaşması sağlanır.

 

Tesisat içerisinde mevcut olan kimyevi nitelikteki temizleyici madde yaklaşık olarak 1 saat kadar petekler içerisinde dolaştırıldıktan sonra tesisat içerisinden uzaklaştırılması sağlanır. Ortalama bir daire içerisinde aşağı yukarı 6 adet kadar kalorifer peteği bulunur. Mevcut olan peteklerin temizleme işlemi söz konusu tesisatın kirlilik durumuna göre farklılık göstermekte olup aşağı yukarı 4 saatlik bir zaman diliminde kombi peteklerinin temizleme işlemi tamamlanabilmektedir. Peteklerin temizlenme işlemlerinin tamamlanmasıyla ısınma sorunları da ortadan kalkmaktadır.

Tıkanıklık Merkezi
Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?
Makale Adı
Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?
Açıklama
Peteklerin temizleme işlemini hayata geçirmek için en ideal ortamlar banyolardır. Banyoda bulunmakta olan havlupan sökülür ve petek temizleme hortumunun bir ucu petek temizleme için uygun niteliğe sahip olan makineye takılır ve hortumun diğer ucu da sökülmüş olan havlupanın vanasına takılır. İkinci hortumun bir ucu tahliye işlemini gerçekleştirmek için klozetin içine yerleştirilir diğer ucu ise havlupan vanasına bağlanır. Kalorifer tesisatının içerisine su girişi yapabilmek için banyoda bulunan en yakın mesafedeki musluk kullanılır.
Yazar
Yayıncı Adı
Petek temizliği nasıl yapılır ?
Yayıncı logo
23 Ocak 2017
611 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN