+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Petek Temizleme – Petek Temizleme Nasıl Yapılır ?

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Petek Temizleme

Petekler istenen verimi alabilmek amacı ile zaman zaman temizliği yapılmalıdır. Özellikle son bahar aylarında kombiler yanmaya başlamadan önce her yıl bir kez de olsa petek bakımları yapılmalıdır. Peteklerde ki su sürekli bir devir içinde olduğundan zaman ile petekler kireç ve pas tortusu oluşmaktadır. Bu durumda petek temizleme işlemi gerekmektedir. Petek temizliği kolay gibi görünen aslında uygulamada oldukça dikkat gerektiren bir işlemdir.

 

 Petek temizleme Nasıl Yapılır?

 

Kombinin filtresi sürekli tıkanıyorsa ya da petekleri yeterince ısı vermiyor ise peteklerin bakım zamanı gelmiş demektir. Petek temizliği için özel olarak tasarlanmış makineler ve uzman ekipler sayesinde petek temizleme işi oldukça rahat ve kusursuz olmaktadır.

Pek çok kişinin kendim yapabilirim dediği Petek temizleme nasıl yapılır? Evde kendi imkânlarınız ile petek temizliği yapmayı planlıyorsanız işe kombiyi kapatarak başlamalısınız. Sonrasında ise peteklerde bulunan suyu tamamen tahliye etmeniz gerekmektedir.

 

           Petek temizleme işlemi için özel olarak üretilmiş olan kimyasal ilaçlar kullanılan peteklerin ebatlarına göre ayarlanarak su ile karıştırılarak peteklere verilir ve bu suyun tüm petekte gezmesi sağlanarak tüm tortu ve kirecin çözülmesi gerekmektedir. Sonrasında ise yeniden temiz su verilerek peteklerdeki kimyasallı ilacın tamamen arındığından emin olmak gerekir. Bu suyun da iyice tahliyesi yapılır ve sonrasında ise tekrar bir su verilerek kombi çalıştırılarak işlem sonlandırılır.

 

Oysaki tüm bu işlemleri profesyonel bir ekibe bırakırsanız petek temizleme işlemi için özel olarak tasarlanmış olan makineye sadece su koyulur ve vanaları acık olan peteklere bağlanır ve makine bir süre çalışır vaziyette bırakılır sonrasında ise petek durumuna göre ayarlanmış olan ilaç tüm sisteme verilir ve vanalar kapalı konuma getirilip sadece temizlenecek olan petek vanası açılır bu da temizlenecek olan peteğin tüm noktalarına ulaşabilmek için yapılır. Bu işlem her petek için ayrı ayrı yapılır. İşlem sonunda makinenin haznesine temiz su gelene kadar makine çalıştırılır. Temiz su geldiğinde anlaşılır ki peteklerin her noktası tamamen temizlenmiştir. İşte tüm bu işlem kaliteli bir ekip tarafından profesyonelce yapılmaktadır. Petek temizliğinizi işin uzmanına bırakın.

 

12 Mart 2017
402 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN