+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Petek Temizleme – Petek Temizleme Nasıl Yapılır ?

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Petek Temizleme

Petekler istenen verimi alabilmek amacı ile zaman zaman temizliği yapılmalıdır. Özellikle son bahar aylarında kombiler yanmaya başlamadan önce her yıl bir kez de olsa petek bakımları yapılmalıdır. Peteklerde ki su sürekli bir devir içinde olduğundan zaman ile petekler kireç ve pas tortusu oluşmaktadır. Bu durumda petek temizleme işlemi gerekmektedir. Petek temizliği kolay gibi görünen aslında uygulamada oldukça dikkat gerektiren bir işlemdir.

 

 Petek temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizleme 2 yılda bir yapılması yeterli olan bir işlemdir. Bu işlem kombi tesisatımız için gerekli olup, eğer düzenli temizleme yapılmazsa çok daha ciddi tadilat masraflarına yol açabilir.

 

            Petek temizleme nasıl yapılır? Aşağıdaki yazıda detaylı olarak anlatılacaktır. Peteklerin az ısınmasının en büyük nedeni bu temizliğin ihmal edilmiş olmasından kaynaklanır. Kombi filtresinin tıkanması, peteğin al tarafının yanmaması, ayarı en yükseğe getirdiğiniz halde kombinin ısınmaması hep peteklerin kirlenmesinden kaynaklanır.

 

            Petek temizleme nasıl yapılır? Ayrıca petek son tadilattan sonra sürekli arıza çıkarıyorsa da yine petek kirlenmesinin ihmal edilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Petek temizleme uzman profesyoneller tarafından uygun fiyata yapılmaktadır. Petek temizlemede evde seçilecek nokta da çok önemlidir. Ne kadar doğru noktayı seçerseniz ev o kadar az kirlenir. Kombinin altı ya da banyodaki havlupan vanalar en doğru noktadır.

Çıkış noktasında temiz su gelene kadar bekleyiniz. Artık peteğiniz temiz ve kombiniz sorunsuz şekilde kullanıma hazırdır. Radyatör temizlendikten sonra yapılması gereken işlem ise artık parça kontrolüdür. Eskiyen ya da bozulan parçalar yenisi ile değiştirilmelidir. Koruyucu sıvı eklendikten sonra kombi açıldığında kombinizin içindeki tüm parçalar ayna gibi temiz ve yepyeni olacaktır.

Petek temizleme nasıl yapılır?

 

            Petek temizleme işlemi gerçekleştikten sonra yakıttan dörtte bir oranında tasarruf edebileceğinizi biliyor musunuz? Aslında temizlenmiş petek ile her ay daha fazla fatura ödemekten kurtulursunuz. Çünkü petekte oluşan kireç peteğin performansını tam gösterememesine neden olur. Daha fazla soğukta daha yüksek fatura ödememek için uzmanlardan destek alın. Petek temizleme nasıl yapılır? Ayrıca peteğe profesyonel personeller tarafından yerleştirilen koruyucu ilaçlar ile peteğiniz uzun yıllar dayanır. Eğer ki tesisatçınız Petek temizleme işleminde koruyucu sıvı koymuyor ise ondan ısrarla koruyucu sıvı isteyin.

           Petek temizleme işlemi su tesisatçıları tarafından yapılmalıdır. Eğer bu işlemi sus tesisatçısı değil de uzmanı olmayan kişiler yaparsa kullandıkları malzemeler sağlık için tehlikeli olabiliyor ve siz peteklerden gelen kirli havayı solumak zorunda kalabilirsiniz. Asitsiz kimyasallar ve profesyonel makinalar ile yapılması gereken petek temizleme işi için uzmanlarımız size destek vermeye hazırdır.

 

Kombinin filtresi sürekli tıkanıyorsa ya da petekleri yeterince ısı vermiyor ise peteklerin bakım zamanı gelmiş demektir. Petek temizliği için özel olarak tasarlanmış makineler ve uzman ekipler sayesinde petek temizleme işi oldukça rahat ve kusursuz olmaktadır.

Pek çok kişinin kendim yapabilirim dediği Petek temizleme nasıl yapılır? Evde kendi imkânlarınız ile petek temizliği yapmayı planlıyorsanız işe kombiyi kapatarak başlamalısınız. Sonrasında ise peteklerde bulunan suyu tamamen tahliye etmeniz gerekmektedir.

 

           Petek temizleme işlemi için özel olarak üretilmiş olan kimyasal ilaçlar kullanılan peteklerin ebatlarına göre ayarlanarak su ile karıştırılarak peteklere verilir ve bu suyun tüm petekte gezmesi sağlanarak tüm tortu ve kirecin çözülmesi gerekmektedir. Sonrasında ise yeniden temiz su verilerek peteklerdeki kimyasallı ilacın tamamen arındığından emin olmak gerekir. Bu suyun da iyice tahliyesi yapılır ve sonrasında ise tekrar bir su verilerek kombi çalıştırılarak işlem sonlandırılır.

 

Oysaki tüm bu işlemleri profesyonel bir ekibe bırakırsanız petek temizleme işlemi için özel olarak tasarlanmış olan makineye sadece su koyulur ve vanaları acık olan peteklere bağlanır ve makine bir süre çalışır vaziyette bırakılır sonrasında ise petek durumuna göre ayarlanmış olan ilaç tüm sisteme verilir ve vanalar kapalı konuma getirilip sadece temizlenecek olan petek vanası açılır bu da temizlenecek olan peteğin tüm noktalarına ulaşabilmek için yapılır. Bu işlem her petek için ayrı ayrı yapılır. İşlem sonunda makinenin haznesine temiz su gelene kadar makine çalıştırılır. Temiz su geldiğinde anlaşılır ki peteklerin her noktası tamamen temizlenmiştir. İşte tüm bu işlem kaliteli bir ekip tarafından profesyonelce yapılmaktadır. Petek temizliğinizi işin uzmanına bırakın.

 

 

12 Mart 2017
920 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Tıkla Şimdi Ara