+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Petek Bakımı Nasıl Yapılır ?

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Petek Bakımı Nasıl Yapılır

 

Kalorifer petekleri belirli aralıklarla temizlenmesi ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Peki, petek bakımı nasıl yapılır, petek bakımı neden gereklidir ve petek bakımı yaptırmak bize ne gibi avantajlar sağlar.

 

Petek bakımı neden gereklidir?

 

Petekler uzun süre temizlenmediğinde içerisinde pis tortular oluşmakta bu da peteklerin dengeli bir şekilde ısınmasına engel olmaktadır. Petek içerisinde oluşan tortular nedeniyle petek geç ısınır, kombiye uzak olan odaların petekleri ısınmaz ve bazı odaların ısınmaması evin veya iş yerinin odaları arasında ısı farkı oluşmasına neden olur. Petek bakımı yaptırdığınızda evin veya iş yerinizin tüm odalarını eşit düzeyde ısındığını göreceksiniz. Bunun yanı sıra tıkanıklığın açılmasıyla kombinin sıcak su pompası daha az çalışacak ve kombinizin kulanım ömrünü uzatmış olacaksınız.

 

Petek bakımı nasıl yapılır?

 

Petek bakımı peteklerin ve tesisatın temizlenmesi işlemidir. Petek ve tesisat temizliği yaparken öncelikle dikkat edilmesi gereken husus asit içeriği olmayan kimyasalların ve makinenin kullanımıdır. Petek temizliği yapılırken evin veya iş yerinin kirlenmesini engellemek ve doğru bağlantıları yapmak için banyodaki havlupan vanaları veya kombinin alt kısmının tercih edilmesi gerekmektedir. Böylece peteklerin içinden çıkarılacak tortu ve kireçlerin dökülmesi için ekstra bir çaba harcanmak zorunda kalınmayacaktır.

 

Makine içerisindeki su ve hava peteğin içindeki kireç ve tortulara basınç uygulayarak onları söküp atar. Bu işlem çıkış borusundan temiz su gelene kadar sürdürülür. Kombinin su seviyesini dengeleyip peteklerin havasını aldıktan sonra kombiyi başlatabilirsiniz. Kişisel petek bakımı oldukça zahmetli olmakla birlikte günümüzde pek fazla tercih edilmemektedir. Bugün petek bakımı nasıl yapılır sorusunu kombi bakım servislerinden çok tesisat uzmanlar cevaplar.

 

Petek bakımı özellikle kış aylarında önemini kavradığımız bir bakımdır. İki yılda bir defa yapılması halinde peteklerin ısınmasıyla ilgili herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Kombi temizliği yaptırırken başvurduğunuz firmanın uzmanlığından emin olmanız gerekir. Çünkü günümüzde kombi bakımı adı altında gelip peteklerin altındaki parçaların tozlarının elektrik süpürgesiyle çekerek bakımın yapıldığı iddia edilmektedir. Bu tarz dolandırıcılıklara karşı uyanık olmanız gerekmektedir. Bütçenizden tasarruf etmek istiyorsanız firmaların petek bakım kampanyalarını yakından takip edebilir bilgi ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Kolaylıklar dileriz.

Tıkanıklık Merkezi
Petek Bakımı Nasıl Yapılır ?
Makale Adı
Petek Bakımı Nasıl Yapılır ?
Açıklama
Kişisel petek bakımı oldukça zahmetli olmakla birlikte günümüzde pek fazla tercih edilmemektedir. Bugün petek bakımı nasıl yapılır sorusunu kombi bakım servislerinden çok tesisat uzmanlar cevaplar.
Yazar
Yayıncı Adı
Petek bakımı nasıl yapılır ?
Yayıncı logo
23 Ocak 2017
645 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN