+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Lavabo Nasıl Açılır ?

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Lavabo Nasıl Açılır

 

LAVABO TIKANIKLIĞI

 

Ah şu tıkanan lavabolar hanımların tüm gününüz zehir edecek hale gelir kimi zaman. Tabiki de sadece evlerde değil iş yerleri hatta yemek yapılan yerlerde (Restoran) gibi birçok yerde oluşan lavabo tıkanıklığı kâbus haline gelmektedir. Genel olarak lavabo tıkanıklığı ile karşı karşıya geldiğinizde aklınıza ilk gelen hemen bir tesisatçı çağırmak olur. Ancak bir tesisatçının gelmesi en az yarım saati bulmaktadır. Tabi bu da çevrede yakın tesisatçı varsa mümkündür. Tabi birileri gelene kadar daha büyük sorunlar doğmaması için müdahale etmek gerekir. Tabi tıkanıklık küçük çaplı ise. Eğer küçük çaplı bir tıkanıklık ise evde kendiniz bile kolay yollarla bu tıkanıklık sorununu çözmeniz mümkündür.

LAVABO TIKANIKLIĞI NEDENLERİ

 

Genel olarak kullanım hatası yüzünden tıkanıklıklar meydana gelse de bazı zamanlar da atık su tesisatının yanlış yapılmasından dolayısıyla da meydana gelebilir. Lavabo tıkanıklığı, kullanım aşamasında yemek artıkları çay posasını meyve, sebze yıkarken toprak artıkları, meyveyi levye içerisinde soymakta lavabo tıkanıklığına sebep olmaktadır. Bu gibi noktalar dikkat ettiğiniz takdirde gider borusu kolay kolay tıkanmaz. Gider borusundaki hatalar yüzünden Tıkanan lavabolar genelde yapım aşamasında dikkat edilmemesi sonucu oluşmaktadır. Peki, elimizde ki imkânlar sonucu lavabo nasıl açılır? Lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz;

​​​​​​

POMPA YARDIMI İLE LAVABO AÇMA

 

Gider deliğinden boşluk kalmayacak şekilde pompa iyice oturtturulur. Sert ve pompa kaymayacak şekilde hızlıca tek seferde vurulur. Bu işlemi bir kaç kez tekrarlamanız gerekir. Dikkat etmeniz gereken eğer lavabo eski ise çok sert biçimde vurmamanız aksi takdirde lavabo düşebilir.

 

ELBİSE ASKISI İLE TIKANIKLIK AÇMA

 

Eski elbise askılarını hepiniz bilirsiniz telden yapılan. Bu askıyı düzelterek gidere girecek şekilde ileri geri hareket ettirerek tıkanıklığa sebep olan maddeleri yerlerinden oynatabilirsiniz. Ayrıca şişelerde aynı işlemi görmektedir. Aynı şekilde şişide gidere geçirerek ileri geri hareketlerle tıkanıklığa sebep olan maddeleri yok edebilirsiniz.

​​​​​​

KİMYASALLAR İLE GİDER AÇMA

 

Genel de nalburlar da veya büyük marketler de Tıkanan giderleri açmak için kimyasallar bulunmaktadır. Katı veya sıvı şekilde birçok açıcı kimyasallar alarak kullanma talimatına göre dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. En çok yağ ve artıklardan oluşan tıkanıklıklar da etkilidir.

​​​​​​

Tıkanıklık Merkezi
Lavabo Nasıl Açılır ?
Makale Adı
Lavabo Nasıl Açılır ?
Açıklama
Peki, elimizde ki imkânlar sonucu lavabo nasıl açılır? Lavabo nasıl açılır yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz. 1-Pompa yardımı ile lavabo açma 2-Elbise askısı ile tıkanıklık açma 3-Kimyasallar ile gider açma
Yazar
Yayıncı Adı
Lavabo Nasıl Açılır
Yayıncı logo
24 Ocak 2017
511 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN