+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Klozet Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Klozet Tıkanıklığı Açma

 

Klozet tıkanıklığını gidermek için öncelikle, tıkanıklığın sebebini tespit etmek gerekir. Klozet tıkanıklığının başlıca sebepleri klozete düşen yabancı bir madde, oyuncak, toka veya bez parçası olabileceği gibi, suda erimeyen veya fazla kullanılmış tuvalet kâğıdı, ped ve kâğıt gibi maddeler de olabilir. Tıkanıklığın sebebi tespit edildikten sonra, klozet tıkanıklığı açma konusunda uygulanmış, denenmiş, işe yarayan yöntemler denenebilir.

 

Klozet Tıkanıklığını Gidermede Kullanılan Yöntemler

 

Klozet tıkanıklığı yaşanması halinde, eğer tıkanıklığın az miktarda tuvalet kâğıdı ya da basınçla giderilebilecek miktarda yabancı madde olduğu belirlenmişse, sifonun bir defa doğru ve uygun şekilde çekilmesi yeterli gelebilir. Böylece tuvalet kâğıdı ya da saç gibi yabancı maddelerden kaynaklanan tıkanıklık tek seferde giderilebilir. Eğer klozet tıkanıklığı açma işlemi başarıyla gerçekleşmez ise, ikinci ya da üçüncü kez sifonun çekilmesi işe yaramayacaktır. Çünkü su birikmesi, tıkanıklığın boyutunu arttırabilir.

 

Tıkanıklığın giderilmesinde kullanılabilecek ikinci iyi yöntem, basit bir el pompası yardımıyla basınç oluşturarak tıkanıklığın giderilmesini sağlamak olabilir. El altında her zaman bulundurabileceğiniz, her yerde satılabilen basit, plastik bir el pompası ile lavabo ve küvet gibi su tıkanıklığının yaşanması muhtemel diğer yerlerde de hızlıca çözüm üretebilirsiniz. Bizim konumuz olan klozet tıkanıklığı açma konusunda da el pompası oldukça başarılı sonuç vermektedir.

 

Tıkanıklık ped ya da çocuk bezi gibi kimyasal maddeler ile eritilebilecek yabancı maddelerden kaynaklanıyorsa, yapı marketlerden satın alınabilecek klozet ya da lavabo açıcı olarak bilinen ürünler denenebilir. Bu tür kimyasal klozet tıkanıklığı açıcı maddeler, sigara izmariti ve fazla miktarda tuvalet kâğıdı gibi organik yapıya sahip maddeleri eriterek klozet tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirebilmektedir.

 

Eğer anlattığımız tüm bu yöntemler işe yaramaz ise, profesyonel yardım alarak, uzman bir tesisat firması tarafından tuvalet tıkanıklığınızın giderilmesini talep edebilirsiniz. Profesyonel tıkanıklık giderme işlemleri genellikle kameralı görüntüleme cihazları ve tıkanıklığı sebep olan maddenin robotik makineler yardımıyla çıkarılması şeklinde gerçekleşmektedir. Bu işlem için öncelikle, kameralı görüntüleme cihazı ile yabancı nesne tespit edilir. Ardından tespit edilen yabancı nesneyi çekmeye uygun bir aparat başlığı robotik cihaza takılarak, nesnenin çıkarılması sağlanır.

 

10 Mart 2017
447 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN