+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

İstanbul Petek Temizliği

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

İstanbul Petek Temizliği

 

Petek temizliği profesyonel tesisatçıların kontrolünde yapılması gereken bakım çalışmalarıdır. Bu anlamda su tesisatçıları petek temizliği işlerinde önemli bir rol oynamakta ve sektörün tüm ihtiyacına cevap verebilme seviyesindedir. Bu nedenle petek temizliği yaptıracağınız zaman bu işi yapmaya çalışan firmaları tercih etmeniz çok önemlidir. İstanbul petek temizliği, işinde sorumlu firma olarak tüm peteklerinizi güvenilir bir şekilde temizleyip ilk günkü gibi haline getiriyoruz.

 

 İstanbul Petek Temizliği Peteklerinizi Nasıl Temizler?

 

           İstanbul petek temizliği  işine başlamadan önce bakım çalışmasına yapar. Petek temizliği yapılırken asit içermeyen kimyasal maddeler ve makineler kullanılması gerekir. Petek temizliği yaptığımız makineyi kombi tesisatına bağlamak için evin en doğru noktasını seçmekteyiz. Bağlantının doğru yapılması evin kirlenmemesi ve dışarı atılacak kireç ve tortuların uzun yol almaması açısından oldukça faydalıdır. Çoğunlukla bağlantı için tercih edilecek yerler kombini alt kısmı ya da banyodaki havlupan vanalarıdır.

 

Peteğin altına oturmuş tortuları ani şekilde havalandırarak sistemden dışarı çıkarmayı sağlayan makineler 3 ila 2 bar arası çalışır. Çıkış borusundan temiz su gelinceye kadar ise petek temizleme işi bırakılmaz. Radyoter temizlendikten sonra tesisatın büyüklüğüne göre koruma ve temizleme kimyasal atılarak sökülen parçalar yerine takılır. Kombinin su seviyesini de ayarladıktan sonra peteklerin havası alınarak sistemi çalıştırıyoruz.

 

 Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

 

           İstanbul petek temizliği firması sizlere peteklerinizi 2 yılda bir yaptırmanızı tavsiye ederi. Evinizdeki doğal gaz ya da kalorifer petekleri ilk günkü gibi evinizi ısıtmıyorsa ve performanslı bir şekilde yanmıyorsa mutlaka peteklerinizi temizletmeniz gerekir. Kireç ve tortu kaplamış petekler aşağıdaki belirtileri göstererek ile temizleme zamanının geldiğini belirtir;

 

Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmaz,

Peteklerin altı ısınmadığında,

Evinizdeki en son petek hiç ısınmıyorsa,

Kombileriniz sürekli kirlenmeden dolayı arıza yapıyorsa,

Özellikle Kalorifer peteklerinin 2 yıldan daha uzun senedir petek temizliği yapılmamışsa,

 

Kombilerinizin filtresi sürekli tıkanıyorsa, mutlaka peteklerinizin temizliğini yaptırmanız gerekiyor. Ülkemizde peteklerin az ısınmalarını ve yüksek doğal gaz faturalarının gelmesinin en önemli sebeplerinin %80’i kullanıcıların petek ve tesisat temizliğini yaptırmamalarıdır. Petek temizliği bilindiğinin aksine kullanıcılara yaklaşık %30 yakıt tasarrufu dışında peteklerden aldığınız ısı derecesini de yüksek tutar.

24 Şubat 2017
638 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN