+90 532 159 70 33

Sosyal Medyada Biz}

Doğalgaz Petek Temizliği

Tıkanıklık Merkezi 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Doğalgaz Petek Temizliği

 

Kombilerin kışın sorunsuz şekilde çalışması için doğalgaz petek temizliği her yıl ya da iki yılda bir yaptırılması gereken bir işlem olarak görülmektedir. Peteklerde sıcak suyun sorunsuz devir daim edebilmesi için kombi tesisatında ve petek borularında herhangi bir tıkanıklık oluşmaması gerekmektedir. Petek temizliği herhangi bir söküm işlemi yapılmadan petek içinde suyun dolaşımını engelleyecek birikimlerin temizlemesini sağlamaktadır.

 

Doğalgaz Petek Temizliği Neden Mutlaka Yapılmalıdır?

 

Orta derecede maksimum ısınma sağlayan doğalgaz petek temizliği kombiyi çok yükseltmeden ısınmayı mümkün kılmaktadır. Bakımı yapılan kombi daha az ısı ile daha verimli çalışabildiği için gelen doğal gaz faturası çok yüksek olmamaktadır. Petek bakımı yapılması neticesinde tüm odalardaki petekler aynı düzeyde ısınacağı için ev içinde odalar arası ısı değişiminin önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Düzgün işleyen bir ısınma sisteminde kombinin sıcak su pompası daha az çalışarak daha uzun süreli kullanım imkânı vermektedir. Yapılan doğalgaz petek temizliği sayesinde kombiye en uzak mesafede olan oda bile çok iyi düzeyde ısınabilecektir. Yapılan petek temizliğinde kullanılan kimyasallar ve temizleme faktörleri petek içlerinde pas oluşmasının önüne geçmektedir.

 

Peteklerin temizliği yapıldığı sırada ekip tarafından kontrol edilen tesisatta su kaçağı olup olmadığı da anlaşılabilmekte ve böylece onarımı kolay şekilde sağlanmaktadır. Ayrıca tesisat ekibi çağırmaya gerek kalmadan sorun halledilmiş olmaktadır.

 

Doğalgaz Petek Temizliği Nasıl Uygulanmaktadır?

 

Doğalgaz tesisatının bakımı kombiden başlamakta petek temizliği ise en son aşamada gerçekleştirilmektedir. Uzman bir tesisat ekibince uygulanan doğal gaz petek temizliği bütün tesisat borularını da kapsamak kaydı ile kimyasal ajanlarla sağlanmaktadır. Temizlik sırasında peteklerin sökülmemesi işlemin hem kolay hem de etrafı kirletmeden yapılmasını sağlamaktadır. Peteklerdeki pis suyun boşaltılması için ise tuvaletlerdeki havlu pan çıkışı kullanılmakta ve tuvalet giderinden boşaltım sağlanmaktadır.

 

Doğal gaz sisteminde yaşanan sorunlar çoğunlukla tesisat bakımının zamanında ve düzenli yapılmaması nedeniyle gerçekleşmektedir. Hem kombi hem de doğalgaz petek temizliği düzenli olarak yapıldığı sürece peteklerde meydana gelen alt tarafın ısınıp üst tarafın ısınmaması gibi problemlerin de ortadan kalktığı görülmektedir. Bu sorunla karşılaşılan iç mekânlarda doğalgaz petek temizliği sonrası problemin ortadan kalktığı tespit edilen bir durumdur. Zamanında yaptırılmayan ve ihmal edilen kombi bakımı ve tesisat temizliği ise sonradan daha büyük sorunlara yol açabilmektedir.

 

 

 

 

 

Tıkanıklık Merkezi
Doğalgaz Petek Temizliği
Makale Adı
Doğalgaz Petek Temizliği
Açıklama
Bu sorunla karşılaşılan iç mekânlarda doğalgaz petek temizliği sonrası problemin ortadan kalktığı tespit edilen bir durumdur. Zamanında yaptırılmayan ve ihmal edilen kombi bakımı ve tesisat temizliği ise sonradan daha büyük sorunlara yol açabilmektedir.
Yazar
Yayıncı Adı
Doğalgaz Petek Temizliği
Yayıncı logo
23 Ocak 2017
617 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN